Rruga Chanel nr. 5


Autori:
Daniela Farnese
Zhanri:
Romancë
Çmimi:
1200 lekë, (9.86 €)
Bli tani
Paguaj me: Kartë krediti PayPal

Botimet Living prezantojnë librin “Rruga Chanel nr. 5” nga Daniela Farnese.

A ËSHTË E MUNDUR T’I NGJASH NJËRËS PREJ IKONAVE MË TË MËDHA TË STILIT, PAVARËSISË, BUKURISË DHE ELEGANCËS, SI COCO CHANEL-I?

Rebeka është tridhjetë e tre vjeçe, ka më shumë se njëqind palë këpucë, një dollap plot me fustane të ngushta të zeza, kostume dhe një pasion të pamasë për të madhen Coco. Është romantike, ëndërrimtare dhe çmendurisht e dashuruar me Nikolonë. Pas një viti të kaluar larg, së shpejti do të shkojë tek ai, në Milano. Duket se lumturia po e pret pas dere.

Me të mbërritur në metropol Nikoloja i tregon se dashuron dike tjetër. Kështu, Rebeka gjendet në një qytet të panjohur e me zemrën copë. Po idhulli i saj, Coco-ja, si do të kishte vepruar? Pas ditësh të tëra e mbyllur në shtëpi, më në fund ajo është gati të kthejë faqe dhe zhytet në jetën mondane milaneze, me stilin e heroinës së saj dhe me dëshirën për t’u ndier sërish e pëlqyer.
A do të mbetet Rebeka një “mademoiselle” e përjetshme si e pavdekshmja Coco apo fati i ka rezervuar surpriza që do t’ia kthejnë jetën përmbys?