Një martesë e pazakontë


Autori:
Carolyn Brown
Zhanri:
Romancë
Çmimi:
1000 lekë, (8.21 €)

Botimet Living prezantojnë librin “Një martesë e pazakontë”, nga autorja Carolyn Brown.

Deri ku mund të arrijë dashuria e një nëne për të bijën?
Në qytezën e Kadillakut, e vetmja gjë më pikante se specat halapeno, janë thashethemet. Stela është një kokëkuqe çapkëne dhe e bukur, e cila nuk do të dijë se ç’thonë bota dhe nuk jeton për këtë, por e ëma e saj, Nensi, nuk mendon aspak kështu. Ajo jeton vetëm për ta parë vajzën e saj të vetme, të martuar, të lumtur dhe me një familje të bukur.
Pikërisht ky merak do të bëhet shkas që ajo të bëjë një gabim të pafalshëm, i cili do të sjellë vërdallë një qytet të tërë dhe do ta detyrojë edhe Stelën, moskokëçarësen më të madhe që keni njohur ndonjëherë, ta mbajë të fshehtë burrin që dashuron.
Por cili është mashkulli misterioz që i ka rrëmbyer zemrën asaj dhe si do t’ia dalë Stela të sabotojë planet e së ëmës?
“Një martesë e pazakontë” është një roman tipik i shoqërisë amerikane të ditëve të sotme, i përvijuar nga nota humori të hollë dhe ngacmues.