Femrave u pëlqen e kuqja


Autori:
Daniela Farnese
Zhanri:
Romancë
Çmimi:
1100 lekë, (8.49 €)
Bli tani
Paguaj me: Kartë krediti PayPal

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Femrave u pëlqen e kuqja" nga Daniela Farnese.

Ambra është njëzet e nëntë vjeçe, ka pasion librat dhe kuzhinën dhe një karrierë të shkëlqyer në Nju Jork. Një telefonatë e papritur do ta detyrojë të braktisë Amerikën për t’u kthyer në vendlindjen e saj, në Itali.

Atje, mes vreshtave e nuancave të verërave, do të rizbulojë peizazhe të pashoqe, një jetë përtej smartphone-it dhe karrierës dhe gjithashtu… do të ritakohet me Alesandron, enologun dhe shokun e ngushtë të fëmijërisë, i cili do t’ia trazojë shpirtin e mendjen më shumë, tani që është rritur…

A mjafton një telefonatë për të ndryshuar një jetë? Si mund t’i mbijetojmë stuhive të dashurisë?  Çdo femër mund të jetë unike, mjafton ta dëshirojë këtë!

“Sa më shumë i njoh meshkujt, aq më shumë dua të pi…”
Një autore që ka shitur 200.000 kopje

 

Vlerësime

 

Në romanin e saj të parë, autorja Daniela Farnese rrëfen historinë e një tridhjetëvjeçareje, e cila u mbijeton stuhive sentimentale. – il Venerdi di Republica

Beqare, por jo për shumë kohë, inteligjente, por edhe ironike. – Corriere della Sera

Çdo femër mund të jetë unike, mjafton të ketë dëshirë. – Vanity Fair