Shpirt i egër


Autori:
Cheryl Strayed
Zhanri:
Biografi / Autobiografi / Kujtime
Çmimi:
1300 lekë, (10.04 €)
Bli tani
Paguaj me: Kartë krediti PayPal

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Shpirt i egër".

Në moshën 22-vjeçare, Cheryl Strayed mendoi se kishte humbur gjithçka. Pas humbjes së nënës, secili në familje mori rrugën e tij dhe shumë shpejt mori fund edhe martesa e saj. Katër vjet më vonë, duke menduar se nuk kishte më asgjë për të humbur, ajo mori vendimin më të rëndësishëm të jetës. Pa pasur asnjë lloj përvoje dhe as stërvitjen e duhur, e udhëhequr vetëm nga vullneti i hekurt, ajo përshkoi më shumë se një mijë e pesëqind kilometra të Shtegut të Kreshtës së Paqësorit nga shkretëtira e Mohaves, nëpër Kaliforni, Oregon dhe Uashington, e vetme. Një histori e treguar me shumë stil, ngrohtësi dhe humor. “Shpirt i Egër” rrëfen tmerret dhe kënaqësitë e një gruaje të re, e cila ndërmerr një rrugëtim i cili e rraskapiti, e forcoi dhe në fund, E SHËROI!

Një libër i mrekullueshëm, i cili nuk është vetëm argëtues, por të bën të ndihesh shumë mirë pasi e ke përfunduar. – THE BOSTON GLOBE

Një nga librat më origjinalë dhe më të bukur të historive amerikane ndër vite. – NPR BOOKS

Libri “Shpirt i egër” është vlerësuar si libri më i mirë i vitit nga: NPR, The Boston Globe, Entertainment Weekly. – Vogue

Një libër i mbushur me emocione… të bën të ndiesh përvëlimin e shkretëtirës, akujt e Lartësive Sierra dhe fuqinë mbresëlënëse të një gruaje të jashtëzakonshme. – People

I gjallë, prekës dhe shumë frymëzues. – THE WALL STREET JOURNAL

Strayed ka një talent të lindur për të artikuluar ankthin dhe mirënjohjen që vjen pas kapërcimit të tij – THE WASHINGTON POST

I çlirët, seksi dhe i trishtë… E përshkon një frymë punk dhe të lë një përshtypje sa tokësore aq edhe amerikane – THE NEW YORK TIMES

Shkatërrues dhe lavdiplotë. – SLATE