Vejusha e Zezë


Autori:
Daniel Silva
Zhanri:
Mister / Fantazi / Thriller
Çmimi:
1400 lekë, (11.30 €)
Bli tani
Paguaj me: Kartë krediti PayPal

Botimet Living prezantojnë librin “Vejusha e Zezë”, nga Daniel Silva.

ATIJ I THONË SALADIN…

AJO ËSHTË NJË VEJUSHË E ZEZË,

E ETUR PËR GJAK…

NJË RRËFIM RRËQETHËS, I MBUSHUR ME INTRIGA DHE EMOCIONE

Agjenti legjendar dhe restauruesi i veprave të artit, Gabriel Alon është në prag të emërimit si drejtor i Shërbimit Sekret Izraelit. Pak para se të merret vendimi, një ndodhi e papritur e detyron atë të marrë pjesë në një operacion të fundit në terren. ISIS-i ka organizuar një sulm me bombë në Paris, gjë që nxit qeverinë franceze të vihet në ndjekje të personit përgjegjës, para se ai të sulmojë sërish. Një terrorist ambicioz, i veshur me një hije misteri. Rrjeti i tij përdor programe të sofistikuara kompjuterike dhe komunikon në fshehtësi të plotë, duke mos e lejuar Perëndimin të depërtojë në planet e tij. Gabrielit nuk i mbetet veçse të infiltrojë një agjente në grupin terrorist më të rrezikshëm në botë. Ajo është një mjeke e re, e guximshme dhe e bukur. Misioni i saj i rrezikshëm do ta çojë nga periferitë e Parisit, në ishullin e Santorinit, në realitetin e tmerrshëm të kalifatit të Shtetit Islamik e në fund, në Uashington, ku Saladini planifikon një natë të mbushur me terror, që do të ndryshojë rrjedhën e historisë.

Shkrimtari DANIEL SILVA  është fitues i shumë çmimeve dhe autor i 21 romaneve, 18 prej të cilëve kanë në qendër personazhin e Gabriel Alonit. Të gjithë librat e tij kanë shënuar rekorde shitjesh në mbarë botën dhe janë përkthyer në më shumë se 30 gjuhë. Ai banon në Florida, me bashkëshorten e tij, gazetaren televizive Xhemi Gangel dhe dy binjakët e tyre, Lilin dhe Nikolasin. Për më shumë informacione për të, mund të vizitoni faqen e internetit www.danielsilvabooks.com