Vajza e humbur


Autori:
Lisa Jewell
Zhanri:
Mister / Fantazi / Thriller
Çmimi:
1200 lekë, (9.74 €)

Botimet Living prezantojnë librin “Vajza e humbur” nga Lisa Jewell.

Eli Meku ishte vajza e përsosur dhe u zhduk pa lënë gjurmë. Dhjetë vjet më pas, nëna e saj nuk e ka
mbledhur ende veten, kur papritur njihet me një burrë sharmant. Sa hap e mbyll sytë, ajo e gjen veten në shtëpinë e tij, ku njihet me të bijat, Sara-Xhejdin dhe Popin e vogël, pamja e së cilës e lë Lorelën pa frymë. Ajo është kopja e gjallë e vajzës së saj të humbur. Pyetjet pa përgjigje të shumë viteve, fillojnë ta përndjekin sërish Lorelën. Ku ka shkuar Eli? Vallë të jetë arratisur nga shtëpia, siç mendon edhe policia prej kohësh, apo ka ndodhur ndonjë gjëmë e paimagjinueshme? Ç’të fshehta mbart historia e saj?